20°C
GIRESUN HAVA DURUMU20°C Çok Bulutlu
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

BULASKİ – İşletme Müdürlüğü

- +

BULASKİ - İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ

    İdris ÇİÇEK
BULASKİ  – Bulancak Su ve Kanalizasyon İşletme Müdürü
 
Telefon : 444 28 44 (Pbx) Dahili :  
E-Mail : bulaski@bulancak.bel.tr      
 

Özgeçmişi : 

Giresun Bulancak ilçesi doğumlu olan Çiçek, ilköğretimini ve lise eğitimini Bulancak’ta tamamladıktan sonra Kırıkkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

Mezun olduktan sonra Ankara’da özel bir proje firmasında iş hayatına başladı. Proje firmasında ayrıldıktan sonra Bulancak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde mühendis olarak göreve başlayan Çiçek bu sırada Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi bölümünde yüksek lisans eğitimine başlamıştır.

Bulancak Belediyesinde çalışırken geçici görevle Alucra ilçesi içme suyu temini ve kanalizasyon şebekesi projesinde kontrol mühendisi olarak görev yaptı.

Tekirdağ Çerkezköy’de kısa dönem askerliğini tamamladıktan sonra görevine tekrar başlayan Çiçek Bulancak Belediyesi Fen İşleri Müdürü olarak görevlendirildi.

Fen İşleri Müdürlüğü görevini yürütürken Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü görevini yürütmeye başladı.

Son olarak Mart 2015 tarihinde bütçe içi işletme vasfında olan Bulancak Su ve Kanalizasyon İşletme Müdürlüğü’nün kurucu müdürü olarak görevlendirilen Çiçek, halen Bulancak Su ve Kanalizasyon İşletme Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Bulancak Su ve Kanalizasyon İşletme Müdürlüğü

Proje kapsamında planlanan operasyonel ve finansal yönetim tekniklerine sahip yarı özerk bir su hizmet birimi kurulması ve işletilmesi kapsamında BULASKİ 1 Mart 2015 itibari ile hizmet etmeye başlayacak.

Bulancak Su ve Kanalizasyon İşletme Müdürlüğü, Bulancak’ın içme sularının kaliteli, içilebilir standartlar ile sürekli olarak hanelere sunulması, atık suların evlerden veya işyerlerinden alınarak doğayı kirletmeden deşarj edilerek uzaklaştırılması, kıt su kaynaklarının sürdürülebilir politikalarla korunması,  dereler başta olmak üzere su kaynaklarının ıslahını gerçekleştirilmesi ve  su kaybının minimize edilmesi amacıyla BULASKİ ile ciddi bir yapılanma, programlama ve planlama içine girilmiş bulunmaktadır.

Bulancak Belediyesi sınırları içinde kalan bölgenin ihtiyacı olan içme suyunun her türlü yeraltı ve yerüstü su kaynaklarından temin edilerek kullanıcılara ulaştırılması için kaynaklardan abonelere ulaştırılması ve oluşan evsel atıksuların toplanarak atıksu arıtma tesisine iletilip arıtılarak deşarjının yapılması için gereken her türlü tesisin etüt ve projelerini oluşturma işi ile bu sistemin tüm bakım, onarım, yenileme ve işletme faaliyetlerini yerine getirecek, bu kapsamda çevresel yaşam kalitesi yüksek bir ilçe oluşturma bilinciyle Bulaski İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanı içerisindeki, yaşamın kaynağı olan su kaynaklarının ve doğal çevrenin korunabilmesi için atık suların analiz ve denetimleri titizlikle yapılacak ve Bulancak halkına daha iyi hizmetler sağlayacaktır.

Bulancak Su ve Kanalizasyon İşletme Müdürlüğü BULASKİ Törenle Açıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı AB Yatırımları Dairesi Başkanlığı tarafından koordine edilen Bulancak Belediyesi tarafından WYG Türkiye teknik desteği ile yürütülen, Bulancak Kanalizasyon ve Atık Su Arıtma Tesisi Kapsamında Teknik Destek ve Gözetim Projesi’nin proje faaliyetlerinden biri olan uluslararası muhasebe standartlarına uygun, şeffaf hesapları ve yarı özerk bir su hizmet birimi olan BULASKİ’nin açılışı 2 Mart 2015 tarihinde Bulancak Kaymakamı Tayfur Elbaslan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Bulancak Belediyesi’nin üst düzey yetkilileri ile Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu temsilcilerinin katıldığı bir törenle hizmete açıldı.

Törende konuşmalarını yapan Bulaski İşletme Müdürü İdris Çiçek, Avrupa Birliği normlarında hizmet verecek işletmenin, kendi içinde şeffaf hesapları olacağını, bölge halkının ilgili işlemleri daha rahat yapabileceklerini ve banka usulü sıra hizmetinden yararlanabileceklerini ayrıca ilçenin su ve kanalizasyon sorunlarının daha hızlı, daha sağlıklı bir şekilde çözüme kavuşması için 35 kişilik bir personelle birlikte hizmet vereceklerini açıkladı.

YÖNETMELİK

İşletme Müdürlüğü Yönetmeliği Burada Olacak.

BELGELER

MESKEN ABONELİK İŞLEMLERİ

Gerekli Belgeler:

 1. Tapu Fotokopisi
 2. Kimlik Fotokopisi
 3. Yapı Kullanım Belgesi
 4. Yapı Ruhsatı
 5. Deprem Sigortası
 6. Akıllı Su Sayacı
 7. 315,06 TL Abonelik Ücreti

 

İNŞAAT ABONELİK İŞLEMLERİ

Gerekli Belgeler:

 1. Tapu Fotokopisi
 2. Kimlik Fotokopisi
 3. Yapı Ruhsatı
 4. Akıllı Su Sayacı
 5. 315.06 TL Abonelik Ücreti

 

İŞYERİ ABONELİK İŞLEMLERİ

Gerekli Belgeler:

 1. Tapu Fotokopisi
 2. Kimlik Fotokopisi
 3. Yapı Kullanım Belgesi
 4. Yapı Ruhsatı
 5. Deprem Sigortası
 6. Akıllı Su Sayacı
 7. 531.44 TL Abonelik Ücreti

KİRA DURUMUNDA ABONELİK

Gerekli Belgeler:

 1. Kira Sözleşmesi
 2. Kimlik Fotokopisi
 3. 53 TL işlem ücreti

 

İSİM DEĞİŞTİRME (ÖLÜM HALİNDE)

Tapu Var ise:

 1. Tapu Fotokopisi
 2. Deprem Sigortası

 Tapu Yok ise:

 1. Veraset İlanı
 2. Kimlik Fotokopisi
 3. Deprem Sigortası

 

ABONELİK DEVRİ 

Gerekli Belgeler:

 1. Tapu Fotokopisi
 2. Kimlik Fotokopisi
 3. Deprem Sigortası
 4. Dilekçe
 5. 53 TL işlem ücreti

 

ABONELİK İPTALİ

Gerekli Belgeler:

 1. Sayacın Son İşarı
 2. Dilekçe