23°C
GIRESUN HAVA DURUMU23°C Çok Bulutlu
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

Haberler

Bulancak Belediye Başkanlığı

Bulancak halkı Yakar’dan ve belediye çalışmalarından umutlu

- +
Bulancak halkı Yakar’dan ve belediye çalışmalarından umutlu

2a647bae-09ac-4e19-ad29-9167c1fe9d59

Bulancak Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar’ın talimatıyla bir araştırma anketi yaptı. Bulancak Belediyesinde staj yapan 20 öğrenci ile tüm mahallelerde yapılan araştırmada Bulancak Belediyesinin birimleriyle ilgili memnuniyet araştırması yapıldı. Birimlerin faaliyetleri ile ilgili memnuniyet yüzdelerinin yanı sıra vatandaşa Başkan Yakar’ın çalışmalarını nasıl buldukları, Başkan Yakar’ın Bulancak’ı daha iyi konuma getirip getirmeyeceği ve bugün seçim olsa Başkan Yakar’a oy verilip verilmeyeceği soruldu. Başkan Yakar ile ilgili sorulara vatandaşların yüksek bir oranla destek verdiği görüldü.

2160 kişiye soruldu

Saha seçmeden öğrencilerin mahallelerin nüfusuna göre yapmış olduğu araştırmada 2160 kişiyle yüz yüze görüşüldü. Vatandaşa 22 alanla ilgili memnun olup olmadığı soruldu. Bu sorulara verilen cevaplar özel bir programla bilgisayara aktarılarak yüzdeye çevirildi. Yine Başkan Yakar ile ilgili sorular kararsızlar dağıtılmadan ve dağıtılarak yüzdeler haline getirildi. Tüm bu veriler ışığında yapılan değerlendirmeye bakılarak Bulancak Halkının memnun olduğu yeterli veya yetersiz bulduğu şeylerin ortak olduğu görüldü. Başkan Yakar ile ilgili ise önemli bir halk desteği olduğu ve gelecekle ilgili Başkan Yakar’ın Bulancak İlçesinin çehresini değiştireceği kanısı ön plana çıktı.

Yakar “Amacımız birimlerimizin performansların ölçmek ve halkımızın isteklerini öğrenmekti”

Konu hakkında bir açıklamada bulunan Başkan Recep Yakar, “Görevi devraldığımız ilk sene itibarı ile halkımızın beklentileri, istekleri, şikayetleri ve birimlerimizin performanslarını değerlendirmek için böyle bir çalışma yaptık. Asla siyasi bir araştırma olmayan bu çalışmada ki gayemiz Bulancak Halkının bizden beklentilerini öğrenmekti. Ortaya çıkan sonuçları en iyi şekilde okuyarak birimlerimizin daha iyi performans göstererek halkımızın hizmetine en iyi şekilde koşabilmesi için önemli bir araştırma oldu. İyi olduğumuz noktaları daha da geliştirmek, zayıf olduğumuz birimlerde derhal öz eleştiri yaparak önlemleri alarak açıklarımızı kapatacağız. Bizim hiçbir siyasi kaygımız yoktur. Amacımız Bulancak’a ve Bulancak Halkına hizmetkar olabilmek ve hoş bir seda bırakabilmektir” dedi.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.