23°C
GIRESUN HAVA DURUMU23°C Çok Bulutlu
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

Haberler

Bulancak Belediye Başkanlığı

Bulancak’ta 11. Geleneksel Sünnet Şöleni Yapıldı

- +
Bulancak’ta 11. Geleneksel Sünnet Şöleni Yapıldı

Belediyemiz; geleneksel sünnet şöleninin onbirincisi 6 Temmuz Perşembe günü gerçekleştirdi.

Şölende 124 çocuğumuz erkekliğe ilk adımını attı. Belediyemizce gerçekleştirilen sünnet şöleni, Bulancak Doğa Piknik Çay Bahçesinde Off-Road Araçları şehir turu ve Bulancak Belediyesi Mehteran Takımının gösterileriyle başladı.

Off-Road araçları ile şehir turu atan konvoyun en önünde giden Bulancak Belediye Başkanımız Recep Yakar, Doğa Piknik Çay Bahçesine Mehteran ve sünnet çocukları eşliğinde girdi. Gelen misafirlere hoş geldiniz dedikten sonra bir konuşma yapan Başkan YAKAR, sünnet olacak çocukları ve onların ailelerini kutlayarak başladığı konuşmasında “Bulancak Belediyesi olarak bu sene 11.sunu düzenlediğimiz Geleneksel Sünnet Şöleninde 124 çocuğumuzun hem erkekliğe ilk adım attıkları bugünlerde onların sevinçlerini paylaşıyor, hem de ailelerine katkıda bulunmuş oluyoruz.  Bugün sünnet düğünü günüdür, bugün erkekliğe ilk adım atma günüdür. Yavrularımız aileleri ve yakınlarıyla beraber bugünü coşkuyla kutlasınlar. Çocuklarımızın sünnet işlemleri Haziran ayı içerisinde Bulancak Devlet Hastanesi ameliyathanesinde ücretsiz olarak tamamlandı. Ben yavrularımıza şimdiden geçmiş olsun diyor, sağlık ve mutlu yarınlar diliyorum.

Burada bir müjdeyi daha vermek istiyorum. Yeni eğitim-öğretim yılı başında ihtiyaç sahibi ailelerimizin 4-6 yaş çocukları için çocuk kreşimiz hizmete girecektir. Başvuru ve kayıt işlemlerini beledimizden yapabilirsiniz.” dedi.

Programa Kaymakam Niyazi Ulugölge, Bulancak Cumhuriyet Başsavcısı Olcay Aksoy, AK Parti Bulancak İlçe Başkanı Esat Sakallıoğlu, İlçe Jandarma Komutanı, Cihan Gültekin, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Kovancı,  İlçe Müftüsü Bahtiyar Taranoğlu, Başkan Yardımcıları Orhan Güngör ve Bahtiyar Hüsem ve Belediye Meclis Üyeleri ile aileler katıldı.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.