11°C
GIRESUN HAVA DURUMU11°C Yağışlı
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

Önemli Günler

Bulancak Belediye Başkanlığı

Başkan Yakar’dan Berat Kandili Mesajı

- +
Başkan Yakar’dan Berat Kandili Mesajı

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yakar mesajında “Ramazan ayının habercisi Berat Kandili, üç aylar içerisinde yer alan mübarek gecelerden birisidir. Yüce Allah’ın sınırsız af, merhamet, yardım ve bereketine vesile olan, Ramazan ayının habercisi mübarek Berat kandiline erişmenin heyecan ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Bu tür gün ve geceler, dini ve toplumsal hayatımızda ilahi af, mağfiret ve rahmet temennilerinin zirveye ulaşması, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının da yoğun biçimde yaşanması gereken anlardır. Berat Kandili aynı zamanda, müminlerin sınırsız af ve merhamet sahibi olan Yüce Allah’a sığınarak, günahlardan arındıkları ilahi lütuf ve bereketlere eriştikleri müstesna zamanlardan biridir.” dedi

Yakar; “Bu gecede kırgınlıklar olmamalı”

“Yüce Allah bu gecede ilahi rahmetini bol bol indirmekte, rızık ve şifa kapılarını sonuna kadar açarak, bizleri sonsuz ikramlarına davet etmektedir. Mukaddes gecelerimizden biri olan Berat Kandili’nin manevi iklimi içerisinde karşılıklı sevgi ve hoşgörüyü hakim kılarak birbirimizi kucaklamalı, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmeliyiz. Berat Kandili gibi manevi ve önemli günler hem gecemizi, hem de gönüllerimizi aydınlatarak, kırgınlıklarımızın bittiği, her zaman birlik ve bütünlüğümüzün daha da pekiştiği günler olmuştur.

Berat gecesinin çağımızın getirdiği sıkıntılarla bunalan ruhlara, manevi hayatın ihmaliyle daralan kalplere bir kandil olması dileğiyle aziz milletimizin ve değerli Bulancaklı Hemşerilerimin Berat Kandilini kutluyor, bu gecenin İslam aleminin birlik ve beraberliğine, insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

 

 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.