11°C
GIRESUN HAVA DURUMU11°C Yağışlı
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

Etkinlikler

Bulancak Belediye Başkanlığı

Başkan Yakar, yetim ailelerle buluştu

- +
Başkan Yakar, yetim ailelerle buluştu

Bulancak Belediyesi Eylül ayı itibariyle başlattığı “Bir Gülüşte sen ver” Yetim projesi kapsamında Bulancak’ta yaşayan yetimlerle ilk buluşmasını gerçekleştirdi.

Eylül ayında başlatılan “Bir Gülüşte Sen Ver” Yetim projesi kapsamında Bulancak Belediyesi Yetim Bilgi Sistemi oluşturulmuştu. Bu sistemle Bulancak merkez ve köylerde yaşayan 18 yaşın altındaki yetim ailelere ulaşıldı. Köy muhtarları ve din görevlilerinde katkılarıyla hazırlanan Yetim Bilgi Sistemi kapsamında 9 Ekim Pazar günü ilk buluşma gerçekleştirildi. Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar  Yetim Bilgi sistemine kayıtlı ailelerle tek tek irtibata geçerek özel bir restoranda sabah kahvaltısında buluştu.

Kendisinin de 15 yaşında babasını kaybettiğini ve yetim olarak büyüdüğünü söyleyen Başkan Yakar “Biz yetim bir Peygamberin ümmetiyiz. Yetimliğin ne olduğunu biliriz. Allah tüm kullarını bir şekilde imtihan eder, kimini mal mülkle, kimini sağlıkla-hastalıkla, kimilerini de anne-baba-evlatla imtihan eder. Bunlar hayatın gerçekleri. Bu çalışmayı 5-6 ay önce düşündük ancak şimdi meyvesini verdi. İnşallah bundan sonra daha sık bir araya geleceğiz. Ne zaman başınız sıkışsa, bir derdiniz, bir probleminiz olsa burada bir Belediye Başkanınız, kapısı size sonuna kadar açık bir ağabeyiniz olduğunu unutmayın” dedi

Başkan Yakar, kahvaltı sonrasında katılan 30’a yakın aile ve çocuğa özel olarak hazırlattığı zarf ve hediyeleri takdim etti.

Programda Belediye Başkanı Recep Yakar, Başkan Yardımcısı Bahtiyar Hüsem, Giresun İl Ticaret Müdürü Ali Yıldırım ve basın mensupları hazır bulundu.

  dsc_0606

 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.