17°C
GIRESUN HAVA DURUMU17°C Parçalı Bulutlu
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

Haberler

Bulancak Belediye Başkanlığı

Başkan Yakar “Bulancak Karadeniz’e örnek oldu”

- +
Başkan Yakar “Bulancak Karadeniz’e örnek oldu”

88f7d500-3564-4b29-8543-c6a7e9f08dc0

 Belediye Başkanımız Recep Yakar Milli İrade nöbetlerinin 23. Gecesinde halka seslendi. İlk geceden beri Bulancak halkını meydanlarda yalnız bırakmayan Başkan Recep Yakar Bulancak halkının çok farklı ve özel olduğunu, ve Bulancak’ın Karadeniz’e örnek olduğunu vurguladı.

Başkan Yakar konuşmasında “Hep beraber güzel günler yaşadık güzel günler gördük Allah’a şükür. Ve bugüne kadar nöbetimizi aksatmadan devam ettirdik. Bugün Bulancak, bugün Giresun, bugün Türkiye birliğini beraberliğini perçinledi, daha güçlü bir Bulancak, daha güçlü bir Giresun ve daha güçlü bir Türkiye olduk Elhamdülillah.

Başkan Yakar; “Beştepe nöbete katıldık.”

Yakar “Ben iki gündür aranızda yoktum bu vesileyle Ankara’dan Sayın Cumhurbaşkanımızın sizlere selamını getirdim. Onun sizlere selamı var onun sizlere duası var Allah’a çok şükür. Ama daha da güzel olan bir şey var ilk gittiğim gün ve o günün gecesi külliyenin etrafında Ankaralıları Türkiye’yi gördüm ve inanın samimiyetimle söylüyorum mübalağasız 100.000 kişi orada gönüllü sabaha kadar şenlik ve şölen havasında nöbet tutuyor. Yani sizler burada ne iseniz, Türkiye’deki diğer halk orada aynı durumda. Dua ve tespih ile beraber gençler futbol oynuyor, yaşlılar daha farklı bir şekilde nöbetine devam ediyor. Herkes cumhurunu koruyor. Herkesin iradesine milli meselesine sahip çıkıyor. Onu gördük ve gerçekten dedik ki ‘bu vatan emin ellerde’. Allah’ın izni ile korkmayın o fesatçıların, o fitne odakların ve onun dışındaki bütün hain ve şer odaklarının bu memlekete bu millete yapabileceği hiçbir şey yoktur. Sadece zaman alır canımızı sıkarlar. Başka hiçbir şey yapamazlar bunu ben Külliye’de ki Kızılay’da ki nöbette gördüm. zaten Bulancak’ta bunun işaretini bu zamana kadar verdi. Bundan sonra da vermeye devam edecek. Yani onun için size saygı duymak, sizi ayrı sevmek, tabiri caizse sizin için ölmek inşallah bizlere nasip olur.

Başkan Yakar: “Bu millet çok farklı”

Yakar, “Farklısınız bu memleketin insanı içten söylüyorum çok farklı yani bir gecede savaşa giden ortamı Allah’ın yardımı ile kazandık. Sizlerin aracılığıyla her şey dümdüz oldu. Düze çıktık aydınlığa çıktık. 40 yıllık şer odaklarının, 200 yıllık bu milletin üzerinde bölme parçalama niyetlerinin boşa çıktığını gördük Bir gecede başardınız bunu sizleri tebrik ediyorum. Ama şunu da söylemeden geçmemiz mümkün değil.

Yakar : “Bütün gücümüz bütün varlığımız rahatlığımız ve yaşantımız ince ipliğe bağlı”

Yakar “Bütün gücümüz bütün varlığımız rahatlığımız ve yaşantımız ince ipliğe bağlı. Tam tersi de olabilir Allah korusun. Onun için Şükrümüzü eda etme noktasında vatan sevgisi açısından duruşunuz aksamadan yoluna devam etmeli. Yoksa hep beraber bugün neyi yaşıyor olacaktık. Başta bu kardeşiniz olmak üzere muhtemelen idam edilmiş olacaktık. Hiç kimsenin emniyeti mal ve can güvenliği olmayacaktı. Hukuk, demokrasi denen bir şey olmayacaktı. Canınız sıkıldığında Belediye Başkanını, Valiyi, Milletvekilini eleştirme hakkınız olmayacaktı. Çünkü omuzunda iki tane çizgisi olan biri gelecekti bize yat kalk diyecekti biz de mecburen içimize sinmeye sinmeye bunları yaşayacaktık. Ve ülke emin olun şu an bölünmüş olacaktı. Ermeniler PKK Rumlar toprak sahibi olacaktı Allah bizi seviyormuş sonsuz şükür ediyoruz o bizi seven Allah’a hamd ediyoruz.

Bulancak Karadeniz’e örnek oldu

Yakar, “Bulancak Karadeniz’de bu zamana kadar örnek oldu. En başından beri yedisinden yetmişine, beşiktekinden yaşlısına Türkiye neyse Bulancak da O. Hepinizi tebrik ediyoruz her şeyden önce asıl olan kendi meselemize, sahip çıkmak parti ayrımcılığı yapmamaktı. Artık Türkiye’nin sağı solu ortası kenarı kalmadı hep bir bütünüz Elhamdülillah. Tek bir yumruk gibi aynı şekilde durmaya duruşumuzu korumaya devam edeceğiz asıl olan imandır.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.