11°C
GIRESUN HAVA DURUMU11°C Yağışlı
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

Haberler

Bulancak Belediye Başkanlığı

Başkan Yakar 2500 öğrencilik fakülte için startı verdi

- +
Başkan Yakar 2500 öğrencilik fakülte için startı verdi

Belediye Başkanımız Recep Yakar Bulancak Mahallesinde sahile yapılan Kültür Merkezi Projesinin güney cephesine yapılacak Güzel Sanatlar Fakültesini 2017-2018 eğitim yılına yetiştirmek için kolları sıvadı.  Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı’nın da katkı vereceği Fakülte binası için Başkan Yakar, her kesimden ve her görüşten katılımların olduğu bir dernek kurdu. Tüm siyasi partiler, bazı oda, dernek ve kooperatiflerden kurulan dernek ilk olarak 2 Mart Perşembe akşamı bir toplantı gerçekleştirdi. Fakülte inşaatının bürokratik olarak daha hızlı yapılması ve 2017-2018 Eğitim Öğretim yılına yetiştirilmesi için Bulancak Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (BEKDER) kuruldu.

            Bir şehir için ekonomi hava gibi, su gibi önemlidir diyen Başkan Yakar “Yaklaşık 7 milyon+KDV’lik bir proje olan Güzel Sanatlar Fakültesi inşaatımıza başladık. 2017-2018 Eğitim Öğretim yılına yetiştireceğiz, Bu yüzden daha hızlı ve bütüncül olması açısından Bulancak Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (BEKDER)adında bir dernek kuruldu. Okul yapımı için gerekli bütçeyi Dolmuş Durakları, Bağcılar Belediye Başkanımız Lokman Çağırıcı ve Belediye olarak biz üstleneceğiz. Yapılacak olan fakülte binası 24 derslik, 115 m2 büyüklüğünde iki amfi ve her akademisyene bir oda olacak şekilde planlanmıştır. Yine içerisinde Bilgi İşlem Laboratuvarları, Kütüphane gibi bir çok sosyal ortam yer alacak. Yaklaşık 2500 öğrenci eğitim görecek.” dedi

            BÖLGENİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

            Şehir merkezinde olması sebebiyle bölgenin çehresinin değişeceği fakülte binası ve çevresi tam bir öğrenci merkezi ve sosyal yaşam alanı olacağını söyleyen Yakar “Yeni ve modern üniversite binamız şehrimizin kültürel, ekonomik ve sosyal gelişimine doğrudan katkı sağlayacaktır. Şu an ilçemizde halen eğitim gören 700 üniversite öğrencisi var, yeni yapılacak fakülte ile 2500 öğrenci daha gelecek. Yine bu projemiz biter bitmez Organize Sanayimize ara eleman yetiştirecek Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Denizcilik Fakültesi projelerimizde hayata geçirilecek” dedi.

            Kurulan BEKDER Derneği Yönetim Kurulunda AK Parti İlçe Başkanı Esat Sakallıoğlu, CHP İlçe Başkanı Reşat Nuri Özdemir, Belediye Başkan Yardımcımız Bahtiyar Hüsem, Bulancak Şoförler Odası Başkanı Mustafa Aydın, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Fatoğlu, Ziraat Odası Başkanı Naci Karamanoğlu, Bulancak Şehiriçi Dolmuş Durağı Başkanı Namık Karaoğlanoğlu, MHP Eski İlçe Başkanı Fatih Emecen, Bulancak Giresun Dolmuş Durağı Başkanı Necmettin Goloğlu, Sanayi Kooperatifi Başkanı Rahmi Zere, BİMDER Başkanı Yüksel Yıldız yer almaktadır. Dernek ilerleyen günlerde 1. Olağan Genel Kurulunu yaparak okul yapımı işlerine başlayacaktır.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.