9°C
GIRESUN HAVA DURUMU9°C Yağışlı
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

Projeler

Bulancak Belediye Başkanlığı

SOSYAL | Yetim Bilgi Sistemi Projesi

- +
SOSYAL | Yetim Bilgi Sistemi Projesi

ybs

Bulancak Belediyesi tarafından başlatılan “Bir Gülüşte Sen Ver” Projesi kapsamında Bulancak’ta yaşayan yetim ve öksüz çocuklar için bir Yetim Bilgi Sistemi kurulması kararlaştırıldı.

Oluşturulacak Yetim Bilgi Sistemi aracılığıyla Bulancak ve çevresinde yaşayan öksüz ve yetim çocuklar için kapsamlı bir araştırma ve çalışma başlatılacak. Belediye Başkanı Recep Yakar yaptığı açıklamada “Bir Gülüşte Sen Ver” Yetim projemizle ilgili ilçemizde yaşayan öksüz ve yetim çocuklarımız için bir kampanya başlattık. Oluşturacağımız Yetim Bilgi Sistemi aracılığıyla öksüz ve yetim çocuklarımıza ihtiyaç halinde ulaşmayı düşünüyoruz. Bu konuda vatandaşlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Vatandaşlarımızdan isteğimiz mahallesinde, caddesinde, sokağında yaşayan, bildiği tanıdığı yetimleri bize bildirmesi olacaktır.” dedi

YAKAR : “HEPSİNE ULAŞMALIYIZ”

Başkan Yakar “Gözden kaçan, unuttuğumuz yetim olmamalı, özellikle ekonomik konuda dezavantajlı durumda olan öksüz ve yetim yavrularımıza ulaşmalıyız. Muhtarlarımız, vatandaşlarımız bizim mahallelerimizdeki temsilcilerimizdir, göremediğimiz yerde gözümüz, işitemediğimiz yerde kulağımız olmalı” dedi.

YETİM BULUŞMALARI GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Hazırlanacak olan Yetim Bilgi Sisteminden sonra belirli aralıklarla yetimlerle buluşacağını söyleyen Başkan Yakar “Yetim Bilgi Sistemi belirli aşamaya geldikten sonra her daim öksüz ve yetimlerimize bir gülüş vermek için yanlarında olacağız, bir elimiz hep üzerlerinde olacak. İmkanlarımız ölçüsünde onlarla zaman zaman buluşmalar yapacağız.” Dedi

Vatandaşların tanıdığı öksüz ve yetim çocukları ve aileleri www.bulancak.bel.tr/ybs sayfasından, 444 28 44 nolu Beyaz Masa hattından ya da 05347742844 nolu Whatsapp İletişim Hattından kayıt yaptırmaları önemle rica olunur.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.