9°C
GIRESUN HAVA DURUMU9°C Yağışlı
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

Haberler

Bulancak Belediye Başkanlığı

Haşerelere karşı ilaçlama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor

- +
Haşerelere karşı ilaçlama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor

Yaz aylarında sıcakların artmasıyla birlikte sinek, sivrisinek gibi haşerelerin üremesinin önüne geçmek için  Bulancak Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü veteriner birimine bağlı haşere mücadelesi ekipleri çalışmalarını yoğunlaştırdılar.

Konuyla ilgili olarak Belediye Başkanı Recep Yakar “Bulancak ilçemizde yaz sıcaklarının başlamasıyla birlikte özellikle kırsal ve sulak alanlarda karasinek, sivrisinek vb. haşerelerin önüne geçmek için Belediyemiz ilaçlama ekipleri 7/24 çalışmalarına devam etmektedirler. Bu amaçla yüksek kapasiteli yeni ULV cihazı da alınmış olup, yerleşim olmayan kırsal ve sulak alanlarda gündüz, mahallerimiz de ise gece haşere ilaçlaması yapılmaktadır. Kullanılan ilaçlar, Sağlık Bakanlığınca onaylı insan ve sağlığına zarar vermeyen ürünlerdir.

Belediyemizce periyodik olarak yapılan bu ilaçlama ve son yıllarda hız verdiğimiz dere ıslahı ve kanalizasyon sistemi çalışmaları neticesinde ilçemizde haşereleri azaltarak, halkımıza daha rahat bir yaz dönemi yaşatmak istiyoruz” dedi.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.