15°C
GIRESUN HAVA DURUMU15°C Az Bulutlu
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

Duyurular

Bulancak Belediye Başkanlığı

Cemal Gürsel Caddesinin adı “Millet Caddesi” ve “15 Temmuz Caddesi” olarak değiştirildi

- +
Cemal Gürsel Caddesinin adı “Millet Caddesi” ve “15 Temmuz Caddesi” olarak değiştirildi

15 Temmuz’da hain darbecilere karşı Dünya tarihinde görülmemiş bir direniş sergileyerek darbeyi püskürtmesi nedeniyle 15 Temmuz ülkemiz için bir sembol haline gelmişti. Bulancak Belediyesi de bu destanı ölümsüzleştirmek için harekete geçerek İlçenin en işlek ve uzun caddesinin ismini “15 Temmuz Caddesi” ve “Millet Caddesi” olarak değiştirdi.

Bulancak Belediye Meclisinde alınan kararla, İhsaniye Mahallesi sınırları içerisinde İncüvez Deresi ile Şemsettin Caddesi arasındaki kısmına “15 Temmuz Caddesi” , Bulancak Mahallesinde sınırları içerisinde olan Bulancak Deresi ile Şemsettin Caddesi arasındaki kısmını ise “Millet Caddesi” adı verildi.

Bu destansı kahramanlığı ölümsüzleştirmek için Ballıca Mahallesinde bulunan Sahil Kız Yurdu önüne yapılan üst geçide de “15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Üst Geçidi” ismi verildi.

Yakar “15 Temmuz Demokrasi destanı yaşatılmalı”

Konu hakkında konuşan Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “Türk milleti 15 Temmuz’da dünya tarihinde eşi olmayan bir destana imza atmıştır. Tarihinin en hain kalkışmasına karşı sadece elinde bayrakla tanklara, mermilere, uçaklara direnen ve ülkenin geleceğini kurtaran Türk Milletinin bu asil duruşu unutulmamalı ve unutturulmamalıdır. Şehitlerimiz ve gazilerimiz dünya tarihinde bir sayfa açmış, Türkiye’yi hain bir parçalama hareketinden kurtarmışlardır. Bizlerde bu destanı yaşatmak adına Cemal Gürsel Caddesinin ismini “15 Temmuz Caddesi” olarak meclisimizde değiştirdik. Yine aynı caddenin bir bölümünü de kahraman milletimizin ismi ile (Millet Caddesi) onurlandırdık. Sahil Kız yurdunun karşısına yapılan üst geçidimizi de “15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Üst Geçidi” ile isimlendirdik. Bu isimler Ağustos ayında Belediyemiz sayfası ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden yaptığımız “Cemal Gürsel Caddesi İsminin değiştirilmesi” adıyla duyurduğumuz ankette değerli halkımızdan gelen talepler üzerine seçilmiştir. Yeni cadde ve köprü isimleri ile ilgili tabela çalışmasını önümüzdeki günlerde yapacağız. Bu duygu ve düşüncelerle bu asil millete, aziz şehitlerimize ve gazilerimize ne yapsak azdır. Allah bir daha o günleri bize yaşatmasın.” dedi.

recepyakar

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.