15°C
GIRESUN HAVA DURUMU15°C Az Bulutlu
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

Haberler

Bulancak Belediye Başkanlığı

BULASKİ’den borçlu abonelerine büyük fırsat

- +
BULASKİ’den borçlu abonelerine büyük fırsat

f81c8335-cfeb-4e3b-a23e-0249567014b7

 

Bulancak Belediyesinden özerk hale getirilerek kurumsallaşan BULASKİ borcu olan yaklaşık 10 Bin aboneye mektupla ulaşarak ödeme kolaylığı, saat değişimi gibi kolaylıklar sağladığını duyurdu. Borçlu durumda olan ve saati Dijital olmayan aboneler borçları olsa bile saatleri değiştirilecek. Saat ücreti kadar su bedava verilecek ve eski borçları konusunda da kolaylık sağlayarak icra takibi olan abonelerin icra takipleri ertelenecek. Şayet borçlu abone bu uzlaşmayı kabul etmezse saat yine değiştirilecek dijital saatin parası ve diğer borçlar için yasal prosedürler işlemeye devam edecek.

Borçlu Aboneler için büyük fırsatlar sağlandığını belirten BULASKİ Müdürü İdris Çiçek “İlçemizde dev bir su projesi devam ediyor. Bu projede BULASKİ ve Bulancak Belediyesi olarak bizimde katkımız olacak. Bu paraları temin etmemiz için borçlu abonelerimizden hem tahsilatı kolaylaştıracak hem de saatleri dijitale çevirecek bir kampanya yaptık. Borçları olan, borçları icra takibine giden abonelerimize bir fırsat daha sunuyoruz. Saatlerini biz değiştiriyoruz, saat ücreti kadar suyu kendilerine bedava veriyoruz ve eski borçları da yapılandırıyoruz. Borçlu abonemiz bunu kabul etmezse biz yine saati değiştiriyoruz, saatin ve geçmiş borcun tahsilatını yasal prosedürler işeterek tahsil yoluna gidiyoruz.

Burada borçlu abonemiz bizimle uzlaşırsa hem kendi sorundan kurtulmuş olacak hem de devam eden su projesi aksamadan devam edecek. Bu manada tüm abonelerimize bu kampanyaya iştirak etmeye davet ediyoruz.” Dedi.

Borçlu su abonelerine gönderilen mektupta şu ifadelere yer verildi:

“İlçemizde yapımı devam eden Bulacak İçme Suyu Temini ve Atık Su Arıtma Tesisi Yapım işi kapsamında;

              Birinci etap olan içme suyu temini projesinde 6 adet yeni su deposu, 5 adet yeni pompa istasyonu, 3 adet mevcut deponun rehabilitasyonu, 5 adet yeni su kuyusu, 16.000 metre yeni isale hattı ve 100.000 metre yeni şebeke hattı imalatı yapılmıştır.

             İkinci etap olan atık su artıma tesisi ve Güzelyalı mahallesi kanalizasyon şebekesi yapım işi kapsamında ilçemizin muhtelif yerlerinde 3 adet terfi merkezi, 1adet atık su arıtma tesisi, yaklaşık 6.000 metre ana iletim hattı ve 10.000 metre kanalizasyon şebekesi yapılması için yüklenici firma ile sözleşme imzalanmış yer teslimi yapılmış imalata başlanılmıştır.

                   Proje kapsamında yapılan imalatlar AB standartlarına uygun İnsan sağlığı ve yaşam kalitesini artırmak üzere çalışmalarına devam etmektedir.

                  Proje kapsamında idari kısımda da bazı düzenlemeler ve yenilikler yapılmakta olup bu çalışmalardan en önemlisi BULASKİ ’nin kurulmasıdır. BULASKİ Belediyemiz bünyesinde bütçe içi işletme olarak faaliyet gösteren özerk bir yapıda daha şeffaf ve hesap verilebilir olma özelliğiyle abonelerine daha kaliteli hizmet vermek amacıyla kurulmuştur.

                 İlçemizde yapımı devam eden yukarıda bahsedilen projelerin toplam beledi 21.784.623 € olup bu bedel Avrupa Birliği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Bulancak Belediyesi tarafından finanse edilmektedir. Proje bedelinin karşılanması, abonelerimiz arasındaki eşitsizliğin giderilmesi ve kayıp kayaçların azaltılması amacıyla Ön Ödemeli Sayaç Değişim Kampanyasına başlanılmıştır.

                   Belediye Meclisinde alınan karar doğrultusunda borcu olan abonelerimizin analog sayaçları ön ödemeli (akıllı sayaç) sayaçlarla değiştirilecektir.

              Bu kapsamda yazımız tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde BULASKİ müdürlüğüne gelerek kampanyadan faydalanmanız durumunda yeni sayaç bedeli kadar ücretsiz su verilecek olup eski borçlarınıza ödeme kolaylığı sağlanacak ve icra takibi bekletilecektir. Aksi taktirde ek belgede belirtilen sayacınız belediyemiz tarafından ön ödemeli sayaçla değiştirilecek, bu değişime ait açma-kapama ve sayaç ücreti tarafınıza yansıtılacak ve icra takibine başvurulacaktır.

                   Mağdur durumuma düşmemeniz açısından yazımız tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde BULASKİ müdürlüğüne başvuruda bulunmanızı önemle rica ederim.” Denildi. 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.