15°C
GIRESUN HAVA DURUMU15°C Az Bulutlu
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

Haberler

Bulancak Belediye Başkanlığı

Bulancak Mavi Tura çıktı

- +
Bulancak Mavi Tura çıktı

cf2f05e7-440c-4616-a569-5a19156ad2d0

Bulancak Belediyesi, İlçedeki Vatandaşlarımızı Karadeniz’e Mavi Tur’la Gezintiye Çıkardı.

Bulancak Belediyesi 17-18 Eylül Cumartesi ve Pazar günleri, ilçe halkını Mavi Tur’la Karadeniz’de gezintiye çıkardı. Cumartesi günü Bulancak iskele mevkinden denizin dalgalı olması sebebiyle otobüslerle Giresun Limanından, Pazar günü ise havanın daha iyi ve denizin dalgası olması sebebiyle Bulancak İskelesinden Mavi Tur yapıldı.

İki günde 1800 kişi Mavi Tur’a katıldı.

Karadeniz’e daha önce gemiyle açılamayanlar için çok farklı ve eğlenceli bir hatıra olan Mavi Tur gezintisi, ilçenin denizden nasıl göründüğünü merak edenler için de kaçırılmayacak bir fırsat sundu. İki günde iki bine yakın kişinin katıldığı Mavi Tura ilgi çok yüksekti. Belediye Başkanımız Recep Yakar’ın yaptığı açıklamada “Giresun Adasının turizme açılması dolayısıyla Mavi Tur uzun süredir Ada turu yapıyordu. Bizde Mavi Tur’un halkımızla buluşturmamız gerektiğini düşünerek gerekli adımları atarak üç gün için Mavi Tur teknesi ile anlaşma gerçekleştirdik. İlk gün havanın rüzgarlı ve denizin dalgalı olması sebebiyle turları gerçekleştiremedik. Ancak ilk gün için bileti olan vatandaşlarımızı mağdur etmemek adına ikinci günde vatandaşlarımızı Mavi Tura katıldık. Halkımızın yoğun bir teveccühü ile karşılaştık.” dedi.

Yakar “Vatandaşımızı mutlu etmek bizi mutlu ediyor”

Belediye Başkanımız Recep Yakar “Vatandaşımızın mutlu olduğu, yüzünün güldüğü hizmeti sunmak bizi de mutlu ediyor ve yaptığımız işten zevk almamızı sağlıyor. Belki de bir çok vatandaşımızı ilk kez Karadeniz’den Bulancak ve Giresun’u izledi. İnşallah bu hizmet ilerleyen zamanlarda ilçemizde kalıcı olur.” dedi.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.