15°C
GIRESUN HAVA DURUMU15°C Az Bulutlu
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

Haberler

Bulancak Belediye Başkanlığı

Bulancak ilçesi kabuk değiştiriyor

- +
Bulancak ilçesi kabuk değiştiriyor

Konkasör tesisini yenileyen, şantiyesini büyüten, beton santrali kuran ve asfalt santrali için çalışmalarını sürdüren Bulancak Belediyesi yaptığı çalışmalarla ilçenin kabuğunu değiştiriyor. Beton santrali ile birlikte baskı beton ekibi kurarak caddeleri nakış nakış işleyen Bulancak Belediyesi yeni çalışmalarla göz dolduruyor. Su projesini bitiren bir taraftan da atık su ve kanalizasyon çalışmalarını sürdüren Bulancak Belediyesi, caddelerin çehresini değiştiriyor.

Hükumet Caddesinin yeni hali vatandaşlardan tam not aldı

Yıllardır dar kaldırımları, araç parkı nedeniyle yaşanan keşmekeşlikle onlarca yıldır aynı görünümde olan Hükumet caddesi yeni haliyle hayranlık uyandırdı. Vatandaşın yürümekte zorlandığı, geçmekten çekindiği caddenin baskı beton kaldırım ve yol çalışması ile adeta çehresi değişti. Belediye ekipleri bir haftada caddenin görünümünü tamamen değiştirerek vatandaşın beğenisini kazandılar.

Yakar “Esnafımız caddesine sahip çıkacaktır”

Konu hakkında konuşan Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar “Yeni Bulancak hedefimiz için adım adım yürüyoruz. Hükumet caddesinde ki esnafımızla ortak karar alarak bir çalışma yaptık. Artık geniş kaldırımı olan modern kaldırım ve yola sahip bir cadde oldu. Burada ışıklandırma ve ağaçlandırma çalışmalarımız olacak. Yine burada ki bazı binalarla ilgili çalışmalarımız olacak. Bundan sonra iş esnafımıza kalıyor. Kaldırımı işgal etmeden, çevreyi temiz tutarak, iş yerlerini daha da güzelleştirerek ilçemizin en cazip alışveriş caddelerinden birine sahip olabilirler. Hizmet bizden korumak esnafımızdan. Bunlar başlangıç, Bulancak İlçesini çok daha güzel günler bekliyor.” Dedi.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.