15°C
GIRESUN HAVA DURUMU15°C Az Bulutlu
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

Basın Açıklamaları

Bulancak Belediye Başkanlığı

Bulancak Beton AŞ ile ilgili Basın Açıklaması!

- +
Bulancak Beton AŞ ile ilgili Basın Açıklaması!

         BASIN AÇIKLAMASI

“Bulancak Cumhuriyet Halk Partili yetkililerin bir gazeteye yaptığı açıklamaya cevaben konuyu Atatürk Heykeline bağlamalarını esefle üzücü buluyoruz. Konunun buraya bağlanması doğru değildir. Bulancak Cumhuriyet Meydanında milletin malı olan araçların sergilenmesi, milletin kendi malını görüp heyecan duyması, güvende olmasını hissettirir. Ama bu konuyu getirip de Atatürk heykeline bağlamak çok çirkindir.

          Atatürk, Türkiye’nin Atatürk’üdür.

            Atatürk, Bulancak’ta sadece Cumhuriyet Halk Partisinin Atatürk’ü değil, hepimizin Atatürk’üdür, Türkiye’nin Atatürk’üdür. Ancak burada bir art niyet aranacaksa Cumhuriyet Halk Partisi kendi tarihine bakmalıdır. Cumhuriyet Halk Partisi, geçmişte paramızın ve pulların üzerinden Atatürk’ün fotoğrafını çıkaran bir partidir. Dolayısıyla bunların Atatürkçülüğü sahte bir Atatürkçülüktür. Türkiye’de Atatürk’ü tartışmaya açmak doğru değildir. Atatürk hepimizindir. Bunların 1940’lardan kalan bir zihniyet yapısı ile bugünleri anlamak, kucaklamak şansı yoktur. Dolayısıyla kendisini yenilemesi gerekmektedir.

         Bulancak’ta gelişmeler Cumhuriyet Halk Partisini rahatsız etmiştir.

            28 Aracın tanıtımı noktasında Bulancak halkı müthiş bir keyif almıştır. Vatandaşın Bulancak’ta ki gelişmeleri görmesi açısında araçların konvoy eşliğinde gezmesinde hiçbir sakınca yoktur. Araçların mazot parasını soruyorlar. Burada ki mazot parası milletin mazot parasıdır, araçlar da milletin aracıdır. Millet kendi aracını görmüş ve heyecan duymuştur. Ama ilçemizde Cumhuriyet Halk Partisinin bir kısım zihniyeti ilçemizdeki gelişmelerden rahatsızdır. İlçemizdeki böyle gelişmeler bunların davranışlarını bozuyor. Bu çalışma ve gelişmeler bunların dünyasının dışında olduğu için huzursuz oluyorlar.

            Araçların konvoyu milletimize, ilçemiz insanına dosta güven vermiştir. Araçların alt yapıda, üst yapıda, yollarda, parklarda yapmış olduğumuz çalışmalar milletimizi memnun ettiği kadar Cumhuriyet Halk Partisinin bir kısım zümresini rahatsız etmiştir, bu da gayet doğaldır. Bunların dünyasında bu vardır zaten…

         Bulancak Beton AŞ, Bulancak Belediyesi kuruluşudur.

            Belediyemizin şirketine ait araçlar vardır. Bulancak Beton AŞ, Bulancak Belediyesi kuruluşudur. Bu şirketinde yüzde yüzü, yani iğneden ipliğe her şeyi Bulancak Belediyesine aittir. Şirketin bir yönetim kurulu vardır. Yönetim Kurulu başkanı Belediye Başkanıdır. Şirket yöneticisinin varlığı şirketin sahibi anlamına gelmez. Nasıl ki, Bulancak Belediyesini Belediye Başkanı Başkanlığında Belediye Meclisi yönetiyor, şirketi de Yönetim Kurulu Başkanı başkanlığında şirket adına bir yönetim kurulu başkanı yönetmektedir. Belediye Başkanı, Belediye adına yönetir ve karar alır. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı da şirket adına karar alır ve yönetir.

          Dolayısıyla Bulancak Beton AŞ içerisindeki sivil ve resmi plakalı araçların tamamı, beton tesisi, çakıl tesisi ve tüm gayrimenkulleri Bulancak Belediyesine aittir. Bu konunun sulandırılması doğru değildir. Aslında bu arkadaşlar muhasebecidir. Bu işleri bilirler ancak milletin beynini bulandırmak için bu tür girişimde bulunurlar.”

25.10.2016

Recep Yakar

Bulancak Belediye Başkanıdır.

bulancakbeton

betonas

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

avatar
25Ekim