15°C
GIRESUN HAVA DURUMU15°C Az Bulutlu
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

Haberler

Bulancak Belediye Başkanlığı

Bulancak Belediyesinden Demokrasi Nöbeti Berat’ı

- +
Bulancak Belediyesinden Demokrasi Nöbeti Berat’ı

8fa10fa6-cd13-4a51-a3bb-6e106d3ef769

15 temmuz gecesi Devletimize ve Milletimize karşıyapılan hain darbe girişimin ardından başlayan demokrasi nöbetlerinde en canlımeydan olarak dikkatleri üzerine çeken Giresun’un Bulancak  İlçesindevatandaşlara Milli İrade Nöbeti Beratı verildi.  Günlerdir meydanı boşbırakmayan Bulancak Halkının isimlerine yazılmış beratlar vatandaşlara takdimedildi. Bu uygulamadan hayli memnun olan vatandaşlar aldıkları beratı sosyalmedyada paylaşarak sevinçlerini dile getirdiler.

Yakar, “Bu millet her şeyin en güzeline layık”

15 Temmuz’dan bu yana vatandaşlarla sabaha kadar nöbettutan, tüm imkanlarını seferber ederek vatandaşa ikramlarda bulunan BulancakBelediye Başkanı Recep Yakar, yaptığı açıklamada, “Bu asil millet dünya siyasitarihine demokrasi imzası atmıştır. Gözünü kırpmadan tanklara, mermilere,uçaklardan atılan bombalara göğüs geren ve haftalardır demokrasi nöbetibekleyen vatandaşımız baş tacımızdır. Bulancak Belediyesi olarak BulancakCumhuriyet Meydanında demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarımıza yemek, çay, su veçeşitli ikramlarda bulunmaya gayret ettik. Bunun yanında onlara “Milli İradeNöbeti Berat Belgesi” vermeyi düşündük. Halkımız çok memnun oldu. İlk akşamitibariyle ise binin üzerinde isimli Berat belgelerini vatandaşımıza takdimettik. Bu belge gelecekte çocuklarımız için canlı bir hatıra olacak. Buduyguyla Rabbim bir daha demokrasi nöbetleri tutacak hainliklere geçitvermesin” dedi.

Başkan Yakar,Bulancak Kaymakamı Hamit Genç’e, Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral’a, çok sayıdaSTK Temsilcisine ve binden fazla vatandaşa belge takdim etti. 26 gecedirMeydanlarda halkını bir gece dahi yalnız bırakmayan Başkan Yakar vatandaşlarlahatıra fotoğrafları çekmeyi unutmadı.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.