15°C
GIRESUN HAVA DURUMU15°C Az Bulutlu
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

Bizden Haberler

Bulancak Belediye Başkanlığı

Bulancak Belediyesi Talas’ta BELBİS Eğitimine katıldı

- +
Bulancak Belediyesi Talas’ta BELBİS Eğitimine katıldı

1_6712_10-11-2016

Belediye Personellerimiz Türkiye Belediyeler Birliği tarafından geliştirilen Belediye Yönetim Bilgi Sistemini (BELBİS) Türkiye’ de ilk kez kullanan Talas Belediyesine ziyarette bulundu.

Belediye Başkan Yardımcısı Bahtiyar Hüsem “BELBİS Yönetim bilgi sistemi hakkında arkadaşlarımızla birlikte  bu uygulamayı en iyi ve en aktif şekilde kullanan belediyemiz olan Talas Belediyesine ziyarette bulunduk. 2 günlük bir eğitim programı ile Talas Belediyesi personelleri bizim personelimize eğitimler verdi. Bulancak’a döndüğümüzde programla ilgili değerlendirmeleri yaparak kullanıp kullanmayacağımız konusunda bir karar vereceğiz. Vatandaşımıza daha hızlı ve sağlıklı hizmet vermek için bu tarz programları tam anlamıyla kullanmamız gerekiyor.” dedi.

Yönetim bilgi sistemi hakkında belediyelere eğitimler verildiklerini söyleyen Talas Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Yalçın, “BELBİS, Belediyeler Birliğinin geliştirdiği belediye otomasyonu yazılımıdır. Türkiye’de ilk defa bizim belediyemizde kullanılmaya başladı bu anlamda pilot belediyeyiz, yazılım aşamasında da Türkiye Belediyeler Birliği ile bilgi paylaşımında bulunduk. Yazılımı kullanmayı düşünen belediyelerimiz Türkiye Belediyeler Birliği tarafından bilgilendirildikten sonra belediyemize gelerek süreçlerle, kullanma ve modüllerle ilgili, yazılımın özellikleriyle ilgili bizden eğitimler alıyor. Bizde elimizden geldiği kadar bu belediyelerimize bilgiler aktarıyoruz. Gerçekten pratize olmuş bir yazılım. Diğer yazılımlarda birçok işlemi kullanıcı yaparken, BELBİS’ te ise birçok işi yazılımın kendisi yapmaktadır. Kullanan belediyelerimizin beğenisini kazanan bir yazılım olmuştur.” dedi.

Belediye Başkan Yardımcımız Bahtiyar HÜSEM’in koordinatörlüğünde Talas Belediyesine eğitim ve danışma ziyaretine Yazı İşleri Müdürü Fatih Serdar Doğan, Destek Hizmetleri Müdürü Ruhi Öztürk, Belediye Personellerinden Arzu Hüsem, Halil Cürgül, Yusuf Ziya Anapa,  Emin Yılmaz ve Hakan Aydemir katıldı. 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

avatar
18Kasım