15°C
GIRESUN HAVA DURUMU15°C Az Bulutlu
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

Haberler

Bulancak Belediye Başkanlığı

Bulancak Belediyesi Karla mücadelede 24 saat sahada

- +
Bulancak Belediyesi Karla mücadelede 24 saat sahada

         

d271223f-eb99-44f5-86e3-b4a6eced1976

      En son yağan ve bölgemizde son yıllarda yağan en ağır kar yağışı olan süreçte sahaya hakimiyeti, yolları açması karlama ve kürleme çalışmalarıyla Giresun ve ilçelerinde dikkatleri üzerine çekmişti. Cuma akşamı başlayan ve kısa sürede yine yoğun bir yağış bırakan kar yağışı başlar başlamaz Bulancak Belediyesi ekipleri sahaya indi. Cumartesi günü tüm Yolları açan, Cumartesi  ve Pazar akşamı tuzlama, deniz suyu ile yolları yıkama gibi çalışmalar yapan Bulancak Belediyesi dikkatleri bir kez daha üzerine çekti.  

Tüm araç gereçleri ve personeli ile gece yarılarına kadar çalışmalarını aralıksız sürdüren Bulancak Belediyesi, vatandaşların büyük takdirini kazandı.

 Yakar “24 Saat halkımızın hizmetindeyiz”

 Konu hakkında bir açıklamada bulunan Bulancak  Belediye Başkanı Recep Yakar, “Bölgemiz aslında çok kar yağışı alan bir bölge değil. Ama sene çok ağır geçiyor. Ekiplerim 24 saat teyakkuzda. Bütün birimlerimiz sahada tam teçhizatla vatandaşımız mağdur olmasın diye gece yarılarına bazen sabaha kadar çalışıyorlar. Kar yağışını dinmesini beklemeden sahaya giriyor ve kar yığılmadan çalışmalarımızı başlatıyoruz. Elbette ufak tefek eksiklerimiz vardır. Vatandaşımız bize her konuda zaten yardımcı oluyor. Benim telefonumda 24 saat açık. Mümkün olduğu kadar halkımızın isteklerine cevap vermeye çalışıyorum” dedi. 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.