15°C
GIRESUN HAVA DURUMU15°C Az Bulutlu
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

Haberler

Bulancak Belediye Başkanlığı

Bulancak Belediyesi beşinci yardım tırını Suriye’ye gönderdi.

- +
Bulancak Belediyesi beşinci yardım tırını Suriye’ye gönderdi.

Ağır bombardıman ve saldırı altında savaş halinde olan Suriyeli mazlumlara bir yardım eli de Bulancak Belediyesinden geldi. Bu konuda ilçede ki bazı vatandaşın, sivil toplum kuruluşları ve esnafın katkısıyla bir kampanya düzenleyen Bulancak Belediyesi, beşinci un tırını dualarla yola çıkardı. Cuma namazı çıkışı Bulancak Sarayburnu Camii önünden dualar edilerek gönderilen Tır’ın İHH aracılığı ile Suriyeli mazlumlara iletileceği belirtildi.

Yakar “Kardeşlerimiz yalnız değildir”

Konu hakkında açıklamada bulunan Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “Bulancak her zaman mazlumun yanında oldu, mazluma sahip çıktı. İlçemizde gurur duyduğumuz bir hadisedir. Bu yardımın bir kısmı ilçe belediyemiz, bir kısmını esnaf kardeşlerimiz, bir kısmını ilçe insanımız Suriye’deki mazlum insanlara buradan kendi imkanları dahilinde yardım gönderiyor. Bu bir berekettir, dayanışmadı. Halkımı tebrik ediyorum, bir ilçeden beşinci tırı göndermek kolay değildir. Bunu başarmak kolay değildir. Biz sürekli hayırlı işlerde buluşuyoruz. Ülkemiz üzerinde önemli bir misyon var. Biz bir ümmetiz, Umut Türkiye’dir ve Türkiye’den başka umut yoktur. Allah yardımsever milletimizden razı olsun. İnşallah o coğrafyada işler bir an önce yoluna oturur ve savaş sona erer. Biz gücümüzün yettiği kadar değerli hemşerilerimizle beraber bu işte var olmaya devam edeceğiz” dedi.

Suriye Yardım Tırı uğurlama ve dua programına Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, AK Parti İlçe Başkanı Esat Sakallıoğlu, İlçe Müftüsü Bahtiyar Taranoğlu çok sayıda protokol üyesi ve vatandaş katıldı.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.