15°C
GIRESUN HAVA DURUMU15°C Az Bulutlu
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

Başkanın Mesajı

Saygıdeğer Bulancaklı hemşerilerim;

30 Mart 2014 itibariyle bize verdiğiniz emaneti almış bulunmaktayız. Öncelikle bu emaneti bizlere veren tüm halkımıza teşekkür ediyor, sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum. Bu emaneti her yönüyle korumak, geliştirmek ve güzelleştirmek en temel görevimiz olduğunun bilincindeyim.

Sevgili Bulancaklılar!

İnsanı merkez alan bir yerel yönetim anlayışı ile hizmet üreteceğiz. Birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu içinde,güler yüzlü, adaletli, üreten ve sosyal belediyecilik anlayışı ile her alanda milletimizin hizmetkârı olmayı arzu ediyoruz. Kadın, erkek, genç, yaşlı, engelli ve hasta bütün hemşerilerimizin menfaatine olacak projeler üreteceğiz. Bulancak’ta yaşayan herkese eşit mesafede olacağız.

Bizler, yaptığımız hizmetin hesabını Hakka ve halka verme bilinciyle çalışacak vemilletimizin menfaatlerini ön planda tutarak halkımızla paylaşacağız. İnsanımızın milli, manevi ve sosyal hayatlarını kolaylaştıracak, stres ve günlük sıkıntılardan uzak, daha yaşanabilir bir Bulancak için ele ele vereceğiz.

Belediyemizde var olan kurum kültürünü geliştirmek; kısa, orta ve uzun vadeli programlar hazırlayarak hayata geçirmek ve belediye hizmetlerini daha planlı hale getirmek önceliklerimiz arasındadır. Kurumsal ve demokratik yönetimin temel prensipleri olan şeffaflık, hesap verebilirlik, adillik ve sorumluluk ilkelerini esas alacağız.Halkımızın iradesi ile yönetimini teslim aldığımız Belediyemizde açık, şeffaf ve halkımızla istişareye dayalı planlı, programlı politikalar üretecek ve siz saygıdeğer halkımıza sunma gayreti içerisinde olacağız.

Yeni Bulancak’ı halkımızla birlikte inşa etmek, milletimize sanayisiyle, ekonomisiyle, çevresiyle, havasıyla, suyuyla, sosyal ve kültürel hizmet alanlarıyla daha yaşanabilir bir Bulancak sunmak, bizlerin en temel vazifeleri arasında olacaktır.

Yapacağımız bütün çalışmalarda siz saygıdeğer halkımızın yanımızda, destekçimiz ve çalışmalarımızda kolaylaştırıcı olması en önemli beklentimizdir. Sizlerin önerileri bizim ufkumuzu daha da açacak, beğeni ve memnuniyetiniz bizi daima cesaretlendirecektir.

“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır” düsturu, temel düsturumuz olacaktır.

Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Recep YAKAR

Bulancak Belediye Başkanı