15°C
GIRESUN HAVA DURUMU15°C Az Bulutlu
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

Haberler

Bulancak Belediye Başkanlığı

Başkan Yardımcısı Hüsem, Hayvanları Koruma günü etkinliğine katıldı

- +
Başkan Yardımcısı Hüsem, Hayvanları Koruma günü etkinliğine katıldı

Bulancak Belediye Başkan Yardımcımız Bahtiyar Hüsem 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Bulancak Belediyesi Hayvan Barınağından düzenlenen etkinliğe katıldı.

Kısa zamanda Ordu ve Giresun çevresinde adından sıkça söz ettiren Bulancak Belediyesi Hayvan Barınağına vatandaşların ilgisi çok yüksek. Bu ilgi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde de eksik olmadı. Güzelyalı ilkokulu öğrenci ve öğretmenlerinin katıldığı etkinlikler hayvan barınağı gezisi ile devam etti.

4 Ekim dolayısıyla öğrenciler ve vatandaşların katıldığı programda Başkan Yardımcısı Bahtiyar Hüsem “Hayvanı sevmek yeterli değil, onları korumakta önemli. Bulancak  Belediyesi olarak bakıma muhtaç sokak hayvanlarını alıyoruz, rehabilite ediyoruz ve isteyen vatandaşlarımıza sahiplendiriyoruz. Sokak hayvanlarının kendi doğal ortamlarında yaşayabilmeleri için onlara da ortamlarının hazırlanması gerekiyor. Sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, bakımlarının yapılması, rehabilite edilmesi ve tedavilerinin yapılabilmesi için takiplerinin yapılması gerekiyor.  Bu konuda eksikliğimiz olabiliyor, Bulancak Belediyesi olarak bize bilgi verildiği takdirde gerekli işlem yapılıyor. Belediye Başkanımız Recep Yakar’ın talimatı ile kurulan ve özel takibi altında olan Hayvan Barınağımıza 2016 yılı içerisinde 100’den fazla kedi ve 40’dan fazla köpek getirildi. Biz insanlara hizmet ettiğimiz kadar hayvanlara da hizmet etme bilinci içerisindeyiz. Birlikte yaşamak için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Etkinliğe Başkan Yardımcısı Bahtiyar Hüsem, Ruhsat ve Denetim Müdürü Sibel Taş, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Ertan KUDUBAN, Teknisyen Özen ÖZKAYA, Hayvan Barınağı Sorumlu Personeli Ahmet Gedik katıldı.

hayvanlarikoruma

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.