15°C
GIRESUN HAVA DURUMU15°C Az Bulutlu
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

Önemli Günler

Bulancak Belediye Başkanlığı

Başkan Yakar’dan Regaip Kandili Mesajı

- +
Başkan Yakar’dan Regaip Kandili Mesajı

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, mübarek ‘Üç Aylar’ın müjdecisi olan Regaip kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, tüm Bulancaklıların ve İslam aleminin kandilini kutladı. Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Regaip Kandili mesajı yayınladı.

Yakar; “İslam âleminde son derece önemli yere sahip olan kandil gecelerinin ilkini; perşembeyi cumaya bağlayan geceyi Regaib Kandili olarak idrak edeceğiz. Regaib kelime manası itibariyle isteme, arzulama ve meyletmeyi ifade etmektedir. Dolayısıyla Regaib Kandili’nde de anlamına uygun olarak Rabbimizin ihsanını diliyorum. Bugün dünyanın çeşitli yerlerinde akan kanın, çekilen acıların bir an evvel durmasını, ülkemizde yaşanan terör olaylarının, çocuk ölümlerinin ve kadına karşı şiddetin son bulmasını, Müslümanların Yüce Allah’a daha derin bir şükür imkânı bulacağı bu özel gecede, milletimiz için muhabbetin, sohbetin, samimiyetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyorum” dedi.

Yakar sözlerini şöyle tamamladı: “Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde bu manevi iklimi fırsat bilerek, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının tahsis edilmesine, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın yeşertilerek daha da güçlendirilmesine gayret göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Bulancaklı hemşerilerimin ve İslam âleminin idrak edeceğimiz mübarek Regaip Kandilini tebrik ediyor, Mübarek üç ayların ve Regaib Kandilinin hayırlara vesile olmasını, tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.