15°C
GIRESUN HAVA DURUMU15°C Az Bulutlu
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

Haberler

Bulancak Belediye Başkanlığı

Başkan Yakar’dan Mevlid Kandili ve taziye mesajı

- +
Başkan Yakar’dan Mevlid Kandili ve taziye mesajı

Bulancak Belediye Başkanı Recep YAKAR, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında kandillerin toplum hayatımızda çok özel bir önemi ve vazgeçilmez bir yeri olduğunu ifade eden Bulancak Belediye Başkanı Recep YAKAR, insanlığa rahmet olarak gönderilen sevgi ve barış Peygamberi olan  Hz. Muhammed (SAV)’in doğumu vesilesiyle kutlanan Mevlid Kandili’nin de bu özel günlerin en başında yer aldığını belirtti.

Yakar, mesajında şunları kaydetti:

“Sevgili Peygamberimizin(s.a.v.) ışığı dünyamızı, kalplerimizi ve ruhumuzu aydınlatmaktadır. İçinde bulunduğumuz çağda, O’nun öğütlerine, telkinlerine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyuyoruz. Bu bakımdan Mevlid Kandili’ni, Peygamber Efendimizi ve onun bütün insanlığa vermiş olduğu mesajı layıkıyla anlamak için önemli bir vesile kabul etmeliyiz. Bu mübarek geceyi Efendimizi yakından tanımak, örnek hayatını, üstün ahlakını ve güzel öğütlerini çocuklarımıza öğretmek için vesile kılmalı, gösterdiği yoldan ayrılmamalıyız.

Böyle güzel bir gecenin arefesinde dün gece İstanbul’da güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza yönelik bir terör eylemi yapıldı. 38 kardeşimizin şehit olduğu bu kanlı terör eyleminin ülke olarak yasını tutuyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle başta şehitlerimize bu gecenin hürmetine Yüce Allah’tan rahmet diliyor, Bulancaklı hemşehrilerimizin ve tüm İslam Aleminin Mübarek Mevlid Kandili’ni tebrik ediyorum. Bu eşsiz gecenin hayırlara vesile olmasını, ülkemiz üzerinde oluşan sisli havanın dağılmasına, devletimizin ve milletimizin barış ve bekasına vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi. 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.