15°C
GIRESUN HAVA DURUMU15°C Az Bulutlu
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

Önemli Günler

Bulancak Belediye Başkanlığı

Başkan Yakar’dan Mekke’nin Fethi Mesajı

- +
Başkan Yakar’dan Mekke’nin Fethi Mesajı

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Mekke’nin Fethi ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, “Kan dökülmeden gerçekleştirilen bu fetih merhamet ve adaletin zirve noktası, karanlıktan aydınlığa kavuşmanın simgesidir” dedi.

Mesajında, fethin önemine değinen Yakar, mekan fethinden çok kalplerin fethedilmesinin önemli olduğunu belirterek, Mekke’nin Fethi’nin Müslümanlar için fikri ve fiziki birçok açıdan kutlu bir zafer olduğunu ifade etti.

Yakar, “Mekke’nin İslam ordusu tarafından fethedilmesi ile yeryüzünün tarihi değişmiş, insanlık içinde bulunduğu karanlık dehlizlerden aydınlığa kavuşmuştur. İslam tarihinin altın sayfalarından biri olan Mekke’nin Fethi bütün dünyaya müsamaha ve insan hakları dersi vermiştir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V), intikam yerine bağışlamayı seçerek insanların kalplerini İslam’a açmıştır. Kan dökülmeden gerçekleştirilen bu fetih merhamet ve adaletin zirve noktası, karanlıktan aydınlığa kavuşmanın simgesidir. Başta İslam dünyası olmak üzere yeryüzünde yaşanan bütün zulümlerin, adaletsizliklerin, gözyaşının son bulması için tıpkı Mekke’nin fethinde olduğu gibi gönüllerin fethine ihtiyaç vardır. İnsanlık ancak bu fethin ruhuyla kan ve göz yaşından kurtulabilir. Bu duygu ve düşüncelerle fethin 1386. yıl dönümünün kutlayarak ülkemize ve milletimize nice Fetihler diliyor, tüm İslam şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.