13°C
GIRESUN HAVA DURUMU13°C Yağışlı
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

Haberler

Bulancak Belediye Başkanlığı

Başkan Yakar’dan Kurban Bayramı Mesajı

- +
Başkan Yakar’dan Kurban Bayramı Mesajı

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan mesajında; “Hayatın hızla akıp gittiği zaman diliminde yine bir Kurban Bayramını daha idrak etmenin sevincini yaşıyoruz. Bayramlar, insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygı bağlarını pekiştiren, dargınlıkları unutturup barıştıran, kardeşçe kucaklaştıran, milli birlik ve beraberliği, bir arada yaşama arzusunu kuvvetlendiren, milli ve dini duyguların, örf ve adetlerin uygulandığı, sergilendiği, toplumda millet olma bilincinin şekillendiği, güçlendiği, müstesna günlerdir. Tarih boyunca adaletten, barıştan, kardeşlik ve hoşgörüden yana olan bir milletin mensupları olarak, toplumları yakınlaştıracak, medeniyetleri kaynaştıracak, ön yargıları kıracak, mesafeleri giderecek bir iklime insanlığın bugün her zamankinden daha çok ihtiyacı var. Şüphesiz, aramızdaki sevgi ve dostluğu, dayanışma ve yardımlaşmayı muhafaza ettiğimiz sürece toplumsal dokumuz bozulmadan dimdik ayakta kalacaktır.

Vatandaşlarımızın kurban ibadetlerini rahat bir şekilde yerine getirebilmeleri için her kurban bayramında olduğu gibi bu bayramda da gerekli ortamlar hazırlanmış, şehrin iki noktasında (Kesmetaş mevkii ve Yeni Belediye Mezbahanesi) kesim yerleri oluşturulmuştur. Yine bayram süresince belediyemiz ilgili birim ve hizmet kolları aralıksız çalışmalarına devam edecektir.

Huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir bayram yaşanılması duygu ve düşüncesiyle, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte güzel bir bayram geçirmenizi diler, daha güzel günlerde, daha güzel bayramları birlikte paylaşmak umuduyla tüm halkımızın bayramını içtenlikle kutlarım” dedi

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.