23°C
GIRESUN HAVA DURUMU23°C Çok Bulutlu
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

Önemli Günler

Bulancak Belediye Başkanlığı

Başkan Yakar’dan Kadir Gecesi Mesajı

- +
Başkan Yakar’dan Kadir Gecesi Mesajı

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Kadir Gecesi nedeniyle yayımladığı mesajında,  ”Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin, bizleri manevi anlamda yüceltmesine ve dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan Müslüman  kardeşlerimize uygulanan zulmün, son bulmasına vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Birlik ve beraberlik ayı olan Ramazan’ı en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını kaydeden Belediye Başkanı Recep Yakar, Kadir Gecesi’nin  İslam alemi için güzellikler getirmesi dileğinde bulunarak, şunları kaydetti: ”11 Ayın Sultanı Ramazan, içinde barındırdığı bereket ve rahmetin gecesi olan Kadir Gecesi ile adeta taçlanıyor. Ramazan ayının son günlerine yaklaşmanın hüznünü yaşarken, bir taraftan da bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne kavuşuyor olmanın sevinç ve heyecanını yaşıyoruz.  Kadir Gecesi’ni bu derece değerli kılan en önemli sebepte; Kur’an-ı Kerim’in bu gecede inmeye  başlamasıdır. Yüce kitabımızın getirdiği ilke ve prensiplerin özünde; aydınlık, hoşgörü, dostluk ve kardeşlik vardır. Sayısız manevi güzelliğin yaşandığı ve mükâfatların sınırsız olarak verildiği bu eşsiz gecede, özümüze dönerek gaflet içinde geçen günlerimizi sorgulamalıyız. Bu mübarek gecede ayrıca dünyanın dört bir yanında yaşanan katliam ve zulmün son bulması için dua etmeliyiz. Huzur ve mutluluk içinde yaşadığımız gibi buradaki kardeşlerimizin de bu huzur ve mutluluğa kavuşmasını istemeliyiz.

Böyle güzel bir gecenin ihlas ve bereketine kavuşarak , mübarek Kadir Gecesinin, Bulancaklı hemşehrilerimizin, milletimizin ve tüm İslam aleminin birlik ve beraberliğine, barış ve huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz eder, selam ve saygılar sunarım. Bu gece Kadir ve kıymeti aklın, kalbin, tefekkürün ve Kitabımız Kuran’ın aydınlığında olmaya vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.