15°C
GIRESUN HAVA DURUMU15°C Az Bulutlu
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

Haberler

Bulancak Belediye Başkanlığı

Başkan Yakar Kanal 28 TV’de canlı yayın konuğu oldu

- +
Başkan Yakar Kanal 28 TV’de canlı yayın konuğu oldu

e1df7c7e-64f5-4172-af9d-abe371372fdd

Belediye Başkanımız Recep Yakar 15 Haziran Çarşamba akşamı Kanal 28 TV’de Gündem 28’in canlı yayın konuğu oldu.

    Bulancak’ta devam eden içme suyu projesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Yakar “Bulancak’ta İncüvez Köprüsünün doğu bölgesine dün itibariyle yeni hattımız ve kuyularımızdan su verdik, böylelikle İhsaniye, Bulancak, Toprakdeğirmeni, İsmetpaşa Mahallelesi ve Burunucu mevki artık yeni hat ve yeni kuyulardan su içeçecektir. İncüvez köprümüzün doğu bölgesinde ise 10 günlük bir süreye ihtiyacımız var. Bahçelievler, Ballıca, Sanayi ve Güzelyalı mahallelerimiz kapsayan yeni içme suyu ve kuyularımız 10 gün sonra devreye girecektir. Böylelikle Bulancak’ın her tarafına yeni hattımızdan su vermiş olacağız.

HALKIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ.

Yaklaşık 3 yıldır süre gelen içme suyu projemizde halkımızın büyük desteğini aldık. Halkımız bu projeye inandı ve büyük bir sabır gösterdi. Son yaşanan su kesintilerinin Ramazan ayına denk gelmesiyle tepki doğal olarak artıyor. Ancak halkımız şunu iyi bilmeliki biz suları bir çalışma yapmak için kesmiyoruz, son kullanma tarihi geçmiş 50 yıllık boruların patlak vermesi üzerine arıza yapıyoruz. Bununda ne zaman geleceği belli değil, şu an konuşurken de gelebileceği gibi sahura da denk gelebilir, Bu anlamda elimiz hep yüreğimizde geziyoruz.

Ancak dediğim gibi 10 gün sonra Bulancak’ın her tarafı yeni su ile buluşacaktır. Bir-iki aylık uyum süremiz var ancak Allah’ın izniyle bu vatandaşımıza kesinti olarak dönmeyecektir.

SORULARA CEVAP VERDİ

Başkan Yakar, canlı yayın bağlantısına gelen sorulara da cevap verdi. Toki ve Kaldırım işgalleri ile kendisine yöneltilen sorulara Yakar : “TOKİ’nin Bulancak’ta çok güzel bir projesi var. Haziran ayı içerisinde ihaleye çıkacağı bilgisini biliyoruz. Bu ayın sonuna kalmadan ihalesi yapılır ve öyle tahmin ediyorum ki 45 gün içerisinde ilk kazma vurulacaktır.

Kaldırım işgali konusunda  ise, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle ortak bir proje çalışması yapıyoruz. Kaldırım işgallerinin en büyük mağduru olan okul çocuklarımızla esnafı bilgilendirici çalışmalar yapacağız. Ancak özellikle su projesinde vatandaşı biraz yorduğumuz için doğrusu çok birşey demek istemiyoruz. İçme suyu projemiz bittiğinde hem yeni kaldırım çalışmaları yaparak kaldırım işgallerinin önüne geçeceğiz hem de yaptırım uygulayacağız.”

SIVASIZ EVLERE MÜDAHALE EDİLECEK

Başkan Yakar, “Sıvasız evler için ilgili adreslere ihtarname gönderme çalışmalarına başladık. Gerekli adımlar atıldıktan sonra bu konuda da yaptırım uygulayacağız. Bulancak hepimizin, ve el birliği ile güzelleştirmek gerekiyor. Bunu sadece devletten beklemek, belediyeden beklemek yanlış olur. Vatandaşımızdan ilçemizin gelişimine katkı sağlayacak, bu da kaldırım işgali yapmayarak, sıvasız ev bırakmayarak mümkün olacaktır” dedi.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.