15°C
GIRESUN HAVA DURUMU15°C Az Bulutlu
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

Etkinlikler

Bulancak Belediye Başkanlığı

Başkan Yakar, 3. Esnaf Toplantısında Doğu bölgesi esnafı ile buluştu

- +
Başkan Yakar, 3. Esnaf Toplantısında Doğu bölgesi esnafı ile buluştu

Başkan Recep Yakar Bulancak’ın  Doğu yakası esnafı ile bir araya geldi. Toplantının ilk kısmında biten projeler ve devam etmekte olan projeleri esnaflara anlatıldı. Başkan Yakar alt yapı çalışmaları ile ilgili içme suyunda, su depolarının ve su borularının tamamen değiştiğini söyledi. Eski kuyuların değiştirildiğini, boruların durumunun çok vahim olduğunu söyledi. Geleceği düşünerek yatırımları devam ettirdiklerini söyleyen Yakar “Ezeltere suyu projesi ile şehre yeni bir su kaynağı oluşturacağız. 27 km’lik bir hattan su getireceğiz. Gerçekten cazibeli bir yatırım olacak önüne de bir HES kuracağız. Eski ve yeni hattın birleşmesi Bulancak İlçesinde çok çok uzun yıllar su sıkıntısı yaşanmayacak

 KANALİZASYON HATTINI YENİLİYORUZ

Başkan Yakar “Ana caddelerdeki hatları yeniliyoruz. Belediyemizi yükü bu konuda çok ağır durumda. Eski yağmur giderleri ile rögar giderleri bir arada olup aşırı yağışlarda sokaklarda taşkınlar oluşuyordu. Bu hatları ayırdık ve yeniledik. Bu sayede bundan kurtuluyoruz. Geniş borularla hatları yeniledik. Çalışmalarımızın sonuna geliyoruz.

SICAK ASFALT

Uzun ve geniş sokaklarımızı asfalt ve baskı beton ile süsleyeceğiz. Bulancak Belediyesi olarak Çakıl, Beton, Baskı beton ürettik ve şimdi ise sıcak asfalt tesisinin kurulumu ile ilgili çalışmalarının başlattık.  2-3 ay içerisinde asfalt tesisi kurmayı planlıyoruz. Asfalt tesisi kurduktan sonra Bulancak İlçesinin bütün ana ve ara yolları İnşallah asfalt veya beton ile kaplanacak. 

KAYNAK ÜRETEREK BU HİZMETLERİ YAPIYORUZ

Yapılan her hizmete muhalif bir kesim sürekli kulp buluyor. Belediye konutlarından kasamızı 6-7 Milyon lira girecek. Bulancak Şantiyeye dönmüş durumda. Bu hizmetleri bu şekilde kaynak oluşturarak yapıyoruz. Biz kimin ne dediğine, dedikoduya lafa bakmıyoruz hizmet üretiyoruz. Yapılan her hizmete kulp bulan ve sürekli iftiralarla bizi karalamaya çalışan bir gazete var. Ama yargı karşısında yalanları, attıkları iftiralar ortaya çıkıyor. Şu an mahkeme sürecinde tekzibe mahkum edildiler. Ayrıca yalan ve iftiralardan dolayı tazminat davası açacağız.

BULANCAK BETON AŞ. VE KONKASÖR TESİSİ

Bulancak Beton santrali, Bulancak Belediyesinin %100 malıdır. Hiç kimsenin ortaklığı yoktur. Ortaklığı olması da söz konusu olamaz. Bizler sadece yöneticisiyiz ve bunun karşılığında hiçbir şey almıyoruz. Yarın bizi seçmezler bir başkası gelir ve burada yönetici olur. Bu hizmetlerin bu kadar kısa sürede yapılması bu yatırımlar sayesinde meydana gelmiştir. Ayrıca Bulancak Beton olarak serbest piyasaya ve dışarıya beton satarak belediyemize gelir elde ediyoruz.

Yeni şantiye tesisi 12 dönüm arazi aldık ve modern bir tesis kurduk. Daha birkaç hafta önce kapasiteyi yeni araç gereçle Günlük 1000 metre küpe çıkardık. Orası karınca misali çakıl, kum üretiyor oradan beton santraline geçiyor yol, kaldırım gibi hizmet olarak dönüyor. Bu konuda çevre belediyeler “Nasıl beton santrali kurdunuz?” diye bizden fikir salıyorlar. Bu imkanlarla bu kadar hizmet böyle üretilerek yapılıyor.

KÜLTÜRMERKEZİ VE YENİ ÜNİVERSİTE  BİNASI

 Ciddi anlamda getirisi olan bir anlamda sorumluluk getiren bir proje Giresun’da debboyda bulunan yaklaşık 2500 öğrencinin eğitim gördüğü yüksek okulun tamamı yeni eğitim öğretim yılı içinde burada hizmete girmiş olacak. Ayrıca Pazarsuyu bölgesinde Denizcilik Fakültesi kurulacak ve Organize Sanayide nitelikli eleman yetiştirme anlamında öğrenci yetiştirmiş olacağız.

PARK BAHÇELER

                Geçen yaz 15-16 adet çocuk parkı yaptık. Çocuklarımızı ve gençlerimizi önemsiyoruz. Zemini kauçuk, spor aletleri, çocuk oyun grubu, oturma alanları ile parklarımızı halkımızın hizmetini sunduk. Bunları devam ettireceğiz.

Park bahçe olarak ekranlarda gördüğünüz gibi düzenleme çalışmaları yaptık. Daha önceden bu tip çalışmalar yapılmıyordu. Şimdi bu konuda önemli hizmetler yapılıyor.

DOĞALGAZ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

  1. Organize Sanayi Bölgemiz ile ilgili alt yapı ihalesi yapıldı. Doğalgazın 2. Organize Sanayi Bölgesine gelecek hattının kamulaştırılması için ihale süreci onaylandı. 2. Organize Sanayi bölgesi ve doğalgaz konusunda atılan bu dev adımlar 2-3 sene içerisinde hem iş hem de doğalgaz açısından ilçemize büyük kazanımdır.

ADLİYE SARAYI

Adliye sarayı konusunda yaptığımız girişimler sonuç verdi ve ihale aşamasına gelindi. Emeği geçen Başta Sayın Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” Dedi.

TOKİ KONUTLAR HIZLA DEVAM EDİYOR

Bir grup girişimcinin girişimleriyle başlatılan ve sonrasında çok büyük zorluklarla ilçemize kazandırdığımız TOKİ konutları tüm hızıyla devam ediyor. Daha başlayalı kısa bir süre olmasına rağmen 3 blok bitme noktasına geldi. 24 saat çalışma yapılan konutla en kısa sürede bitecek ve bu bölgemizde bir canlılık olacak.

OKULLAR VE YURT

Girişimlerimizle ilçemize kazandırdığımız 5 adet okul ve bir yurt binası tüm hızıyla devam ediyor. Bu çalışmalarında sürekli takibini yapıyoruz.

GENÇLİK MERKEZİ TRİBÜN VE BULANCAKSPOR TESİSİ

Yine girişimlerimiz ve takibimizle başlayan gençlik merkezi, tribün inşaatı devam ediyor. İhaleyi alan müteahhidin sıkıntıda olması biraz olayı aksattı ama girişimlerimizle bunu da aştık. Bulancakspor tesisimizin restorasyonu ve çevre düzenlemesi de yapılarak Bulancakspor’un hizmetine verildi.

DERE ISLAHLARI VE ASMA KÖPRÜLER

Önceden derelerin yanlarından kokudan geçilmezdi. Şimdi yapılan ıslah çalışmalarıyla derelerimiz gayet güzel bir şekilde ıslah edildi. Asma köprülerde bu dereler ayrı bir hava kattı.

SOSYAL PROJELER

Cenaze hizmetleri, evde temizlik, askıda ekmek, yetim proje başta olmak üzere belediyemiz yardım konularında da esnafımızın desteği ile sosyal projelerle de örnek bir belediye olmuştur.

HAYVAN BARINAĞI

                Bulancak Belediye Hayvan barınağı ülke çağında bir üne kavuşmuştur. Sadece köpeklere değil, kedi ve diğer mağdur durumda k, hayvanların imdadına yetişiyoruz.” Dedi.

Slayt gösteri ile yapılan tüm çalışmaları eski ve yeni hallerini dev ekranda gösteren ve bilgiler veren Başkan Yakar, daha sonra sözü esnafa vererek cevaplarını yanıtladı. Esnaf buluşması karşılıklı soru cevap şeklinde sona erdi. İlçede ki diğer iki bölgenin esnafı ile önümüzde ki günlerde bilgilendirme toplantısı yapılacağı açıklandı.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.