15°C
GIRESUN HAVA DURUMU15°C Az Bulutlu
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

Haberler

Bulancak Belediye Başkanlığı

Başkan Yakar; “15 Temmuz kırılma noktası”

- +
Başkan Yakar; “15 Temmuz kırılma noktası”

658385a4-d842-4d79-95b7-1bf75b52877e

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar demokrasi nöbetinin sekizinci gecesinde de meydanlarda vatandaşı yalnız bırakmadı. 15 Temmuz Darbe kalkışma girişiminden itibaren Bulancak halkı ile el ele omuz omuza olan Başkan Yakar Demokrasi Nöbetinin sekizinci gecesinde Demokrasi kürsüsünden halka seslendi.

Başkan Yakar konuşmasında “İnsanın bu manzarayı görünce duygulanmaması mümkün değil. Bu sevgi, bu milletle berabere cumhurun başı Cumhurbaşkanımız Başkomutanımızın yapamayacağı, başaramayacağı hiçbir şey yoktur evelallah. Bu millet ki bir gecede üç saatte, şer odaklarının, şeytani FETÖ’nün yandaşlarının oyununu bozdu çok şükür. Sizleri tebrik ediyorum. Asıl olan neymiş, milletin iradesiymiş. Millet ne derse o olur. Siz hanımefendiler ne derse o olur. Bu milleti hesaba katmayanlar, bu millete koyun diyenler, bu milletin iradesi ile alay edenler tabiri caizse en sert şekilde duvara tosladılar. Derslerini aldılar Elhamdülillah. Bundan sonra bu milleti daha fazla hesaba katacaklardır. Sizin olmadığını hiçbir hesap, sizin olmadığınız hiçbir adımı atmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Hele FETÖ ve dış dünyadaki iş birlikçilerinin gücü yetmeyecektir.” Dedi.

Başkan Yakar “15 Temmuz kırılma noktası” dedi

Yakar “Siz varken zaten onların mayası tutmayacaktır. Merhum Akif ne diyor “Bedrin aslanların ancak o kadar değerliydi” Bedir savaşı ve Çanakkale savaşları tarihin en önemli dönüm noktalarından birisiydi. Bugün de 15 Temmuz Demokrasi Zaferi de Türkiye’nin en önemli dönüm noktası, kırılma noktası olmuştur. Siz 15 Temmuz gecesi hançeri küffara vurdunuz.” Dedi.

Bulancak Belediyesi Mehter Takımının önemi

Başkan Yakar alana mehter takımının girmesiyle şunları kaydetti

Bulancak Belediyesi Mehter takımı sizlerden güçlü alkış bekliyor. Mehter takımımız özellikle darbe teşebbüsünden sonra Giresun’umuzun tüm ilçeleri olmak üzere tamamında hizmet vermeye devam ediyor. Bu millete mehter ruhunu, ecdadın ruhunu yaşatıyor. Onun için kendilerini kuvvetle alkışlıyoruz. Bulancak Mehteranı aynı zamanda Bulancak Cumhuriyet Meydanında hoş bir seda bırakarak ‘Allah-u Ekber’ nidaları ile gökyüzüne ve yeryüzüne mesaj gönderiyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘meydanlarda halkımızın nöbeti bir süre daha devam etmeli’ bizde bu çağrıya uyarak nöbetlerimize devam edeceğiz. Bu milletin her geçen gün Türkiye meselelerin daha çok sahip çıktığını görüyoruz. Başkomutanımız meydanları boşaltabilirsiniz diyene kadar nöbetlerimiz sabah namazlarına kadar devam edecek.

Demokrasi nöbetinin sekizinci gecesinde program Bulancak Belediyesi Mehter Takımının gösterisi, AK Parti Giresun Eski Milletvekili Turhan Alçelik’in konuşması ve şiirlerde devam etti.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.