23°C
GIRESUN HAVA DURUMU23°C Çok Bulutlu
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

Haberler

Bulancak Belediye Başkanlığı

2016 yılı Kurban kesim yerleri belirlendi

- +
2016 yılı Kurban kesim yerleri belirlendi

822e9949-ca17-4103-a43f-da4b4e939a70

Bulancak Belediye Başkanı Recep YAKAR, Bulancak’ta Kurban Bayramı öncesinde yapılan hazırlıklara ilişkin değerlendirmede bulundu.

Bulancak Belediye Başkanı Recep YAKAR, hem kendi sağlıkları, hem de çevre temizliği için vatandaşlardan belirlenen alanların dışındaki kamuya açık yerlerde kurban kesmemelerini istedi.

Bulancak Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünün, Acısu Mahallesi Kesmetaş Caddesinde bulunan Yeni Mezbahane, Acısu Mahallesi Kesmetaş Caddesi üzerinde bulunan Kesmetaş Mevkii ve Toprak Değirmeni Mahallesi Züfer Eriş Ortaokulu yanında hazırlanan alanı kesim noktaları olarak belirlediğini açıklayan Bulancak Belediye Başkanı Recep YAKAR, “Umuma açık yerlerde, parklarda ve caddelerde, meydanlarda ve sokaklarda kurban kesimi yapılmayacaktır. Kesim alanlarının dışında kesim yapılmaması noktasında zabıta ekiplerimiz bayram süresince denetim yapacak” dedi.

Ayrıca, 2872 sayılı çevre kanununun 20. maddesi gereği bu yerler dışında kurban kesen kişilere 196 TL, kesim yerlerinde gerekli yasalara uymayan işletmelere 49 bin 95 TL para cezası uygulanacaktı

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.