9°C
GIRESUN HAVA DURUMU9°C Yağışlı
ALO BEYAZ MASA 444 28 44

BULASKİ Haberler

Bulancak Belediye Başkanlığı

15 Temmuz Caddesinde Atık su projesi çalışması başladı

- +
15 Temmuz Caddesinde Atık su projesi çalışması başladı

Yaklaşık 22 Milyon Euro maliyeti olan Bulancak temiz su ve atık su projesinde yavaş yavaş sona geliniyor. Tüm ana ve ara şebekeleri, depolar ve kuyular yenilenirken, atık su ve kanalizasyon hatları ile ilgili çalışmalarda sona geliniyor. Arıtma tesisleri, ana ve ara şebekelerin çalışmaları tüm hızıyla sürerken Eski Cemal Gürsel caddesi olan ve ismi 15 Temmuz caddesi olarak değişen caddeye ana hat için kazma vuruldu.

Çalışmaları yerinde inceleyen Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, çalışmaların en kısa sürede bitirileceği ve üst yapı çalışmalarına başlanacağını söyledi. Yakar, “Gelecek sene tüm çalışmaları bitirmiş olacağız” Konu hakkında bir açıklama yapan Başkan Yakar, “Su projesinde sona geldik. Ufak tefek sorunlar yaşanıyor onları da aşacak çalışmalar yapıyoruz. Bu denli büyük bir projede bazı aksaklıklar yaşanabiliyor. Bunları en kısa sürede aşacağız. Yine atık su ve kanalizasyon projemizde çalışmalar sürüyor. 15 Temmuz caddemizde ana hattımızı açmaya başladık. En kısa sürede bu hattı geçerek üst yapı çalışmalarına başlayacağız.

Baskı beton yol ve kaldırım, çevre düzenlemesi ve ışıklandırma çalışmaları ile bu caddemizi en iyi şekilde hizmete sokacağız.” dedi.

atiksu-1

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.